KÜLTÜR MERKEZİMİZ

Merkezi Londra’da bulunan İngiltere Alevi Kültür Merkezi Ve Cemevi, binlerce üyesiyle, İngiltere’nin en büyük Türkiye kökenli toplum kuruluşudur. 1993 yılından beri faaliyet yürütmekte olan İAKM ve Cemevi, yalnızca Alevi vatandaşlara değil, tüm Türkiyelilere kapılarını açık tutmaktadır. Dayanışma, yardımlaşma, eğitim, öğretim, kültürel ve sportif faaliyetler ve inançlarımıza uygun hizmetler sunmakta olan merkezimiz WoodGreen’de ki yeni binamızdadır.

İnanç ve Kültür mirasımızın korunması için gereken hizmetleri sunmak ve bu hizmeti veren diğer kuruluşları desteklemek , İnanç hizmetleri sağlamak ,her düzeyde eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetleri destekleyecek, okul ve kurslar açmak, yaşlı ve muhtaçlar için gerekli sosyal ve ekonomik destek sağlamak bu konularda yardım kampanyaları düzenlemek, gençlerimize kültür ve inançlarımızı öğreterek yolumuzdan ayrılmadan geleceğe daha güvenli bakmalarına destek olmak temel ilkemizdir.

Hizmet ve faaliyetimizde din, dil, cinsiyet, renk, ırk, zengin, fakir ayrımı yapmadan servis yapmak, temel inancımızın gereğidir.