İAKM EĞİTİM KADROMUZ

SAİT ÖRENTAŞ | EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ VE MATEMATİK ÖĞRETMENİ

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur . Özellikle matematik ve geometri eğitiminde teknolojinin kullanılması konularında çalışmalar yürüttü. Öğrencilerini matematik derslerinde bilhassa sınavlara hazırlık konularında kapsamlı bir eğitime tabi tutuyor. 28 yıllık matematik öğretmenliği deneyimi ile her yaştan çocuk ve gencimize ulaşabilen, iletişim kurabilen ve derslerine entegre ettiği teknolojik yenilikler ile her birinin ilgisini derste sürekli ayakta tutabilmektedir. Tüm bilimlerin kraliçesi olarak kabul görülen matematiği her yaş grubuna sevdirmeyi kendisine ilke edinen deneyimli matematik öğretmeni SAİT Örentaş, kısa ve hızlı çözüm teknikleri ile matematiği kolay ve sevilir hale getiriyor. Hazırladığı küçük projelerle hem öğrencilerin eğlenmesini sağlıyor hem de yaşayarak matematiği kavramalarını kolaylaştıyor.

İnsan aklının yarattığı en büyük ortak değer olarak tanımlanan matematiğin ilkeleri ise; disiplin, bilgi alanı, iletişim aracı, düşünce biçimi , estetik, doğru hüküm vermeyi sağlayan bir yaşam biçimidir. Bu tanım ve ilkeleri kılavuz edinen , alanında uzman SAİT ÖRENTAŞ , doğru teknik ve yöntemler ile matematikte çoçuklarımızı üst seviyelere taşımaktadır.

SEHER AĞBABA  | ALEVİLİK-SEMAH-HALK OYUNLARI

1994 Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Halk Oyunları Bölümü’nden mezun ve öğretmenlik formasyonu sahibidir.  Mezuniyetinden bu yana Cemevleri ve okullar bünyesinde Alevilik , Semah ve Halk Oyunları dersleri ile birlikte çeşitli projeler de yürütmektedir. Uzun yıllardır devam eden Alevilik dersleri ile çocuklarımıza ve genç-lerimize kültürümüzü ve kimliğimizi en doğru ve akademik biçimde tanıtıyor, böylece yeni nesiller değerlerimizi yaşamlarına katarak daha bilinçli bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar.

ORHAN BİLGE | BAĞLAMA

Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden Bağlama branşıyla mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca Erdal Erzincan ile birlikte çalıştı. Derslerine bağlamanın yanı sıra nota,  armoni ve  solfej çalışmalarını dahil ederek öğrencilerine akademik bir müzik eğitimi sağlamaktadır. Öğrencilerinden çocukların ve gençlerin aldıkları bağlama eğitimi ile hedeflerine profesyonel müzik çalışmalarını katmalarını da amaçlamaktadır.

 Anadolunun derin kültürel yapısı ve Alevi Bektaşi inancının içinde yüzyıllardır yer alan bağlama üstlendiğim misyonla hem sanatsal hem inançsal ‘e hem de kültürel aktarım yönüyle kültürümüzün en önemli değerlerinden biri olmuştur. İngiltere  Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi bünyesinde görev alarak bağlamanın bu anlamdaki gücünü önemsiyorum ve eğitimlerimizde güncel ve bilimsel metodlardan yararlanarak her yaşa uygun sistemli, Bağlama /Şelpe (el ile çalım tekniği) dersleriyle paylaşmalarıma devam ediyorum, bütün canları bunun bir parçası olmaya çağırıyorum.

İSMAİL EREN | BAĞLAMA

İsmail Eren 1980 Gaziantep dogumlu. Bağlama eğitimini önce ailesinden gelen usta çırak ilişkisiyle ögrenmiş , müzik eğitimini özel eğitim merkezlerinde ve kendi imkanlarıyla geliştirmiştir. 15 senedir  , İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi ile Britain Alevi  federasyonu bünyesindeki diğer kurumlarda da bir çok öğrenci yetiştirmiştir. Bağlama tarih boyunca kadim bir kültür olan Alevi inancımızı Dedelerimiz, Aşıklarımız ve Ozanlarımız ve Zakirlerimizin eşliğinde bu güne kadar taşınmasında önemli bir yere sahiptir. Bağlama sahip olduğumuz bu kadim kültürün tarihini, değerlerini, kutsallarını, öğretisini içinde barındırıp usta çırak ilişkisiyle nesilden nesile aktarmada kutsal bir araç olmuştur. Bağlama öğrenmek çocuklarımızın ve gençlerimizin hayata bakış açısında psikolojik gelişiminde denge, adalet, hoşgörü, sevgi, saygı, inanç gibi değerlerin duyguların ve buna bağlı davranışların gelişiminde ve artmasında destek olup yaşayacakları uzun hayat tecrübesinde yardımcı olacaktır.

Biz öğretmenlere düşen görev bağlamayı müziği yaşam ve inanç değerlerini en doğru şekilde çocuklarımıza aktarmaktır.

ALİ ARSLAN | FEN BİLGİSİ
University College London’da, Astrofizik dalında li¬sans ve yüksek lisansını birincilikle bitirdi. Ortaokul A level seviyele¬rini Hackney ve Islington bölgele¬rinde birinci olarak bitirdi. Yaşadığımız yüzyıldan, geçmişe nazaran, hayatlarımızın fen ve bilimin buluşlarında ve bu buluşlardan yola çıkarak yaratılmış teknolojiler gün geçtikçe kolaylaştırılıyor. Modern tıp sayesinde insan ömrü uzatılmış, milyon¬ların hayatına mal olan hastalıkların şifası bulunmuş ve insan vücudunun doğanın sırlan aralanmıştır.
Kimyagerlerimiz sayesinde üretilen ilaçlar global bir gıda sektörünü yarat¬makla kalmayıp, kullandığımız ilaçlardan üretilmişler. Son olarak da kullandığımız her elektronik ve mekanik icadın başında bulunan fizikçilerimiz aynı zamanda uzayan derinliklerdeki sırları çözmeye çalışıyorlar. GCSE seviyesine kadar her türlü science eğitimini vermektedir. İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi bünyesinde iki yıldır Science ders¬lerini vermenin yanında zakirlik yapmaktadır.